Ile tak naprawdę kosztuje transport ciężarowy?

Comment

Usługi transportu
Ile tak naprawdę kosztuje transport ciężarowy?

Dla wielu firm zakupienie własnej floty samochodów ciężarowych i zarządzanie nią jest zadaniem nierealnym ze względu na wysokie koszty. Właśnie z tego powodu tak chętnie korzystają one z przewoźników zewnętrznych, którym zlecają transport swoich towarów różnego rodzaju. Niemniej jednak i w tym wypadku należy liczyć się z pewnymi kosztami, co jest całkowicie zrozumiałe. Poniżej przedstawiamy Ci dokładne warunki, dzięki którym będziesz wiedział z czym musisz się liczyć.

Co składa się na główne koszty transportu ciężarowego?

Przede wszystkim duże znaczenie ma tutaj pojemność samochodu oraz jego ładowność. Oczywiście samochód jest wybierany w zależności od wielkości ładunku. Kolejnym czynnikiem wpływającym na ogólne koszty będzie również długość trasy, na której mają być przewożone ładunki. Jeśli zależy Ci na ekspresowym czasie przewozu, to należy przygotować się na kolejne wydatki, co powinno być zrozumiałe.

Wiele zależy także od tego, jaki konkretnie rodzaj transportu wybierzesz i czy np. nie dobierasz do tego żadnych dodatkowych usług.

Jak rozliczać się z firmą transportową?

Tak naprawdę mamy dwa najbardziej popularne modele rozliczeń. Pierwszy z nich to rozliczanie się od każdego przejechanego kilometra. Drugi sposób to rozliczenia ryczałtowe, czyli mamy ustaloną z góry stawkę za daną ilość kilometrów. Tak naprawdę Ty już samodzielnie musisz zadecydować, który model będzie korzystniejszy dla Twojej firmy.

Co do konkretnych cen, to stawki są tak różne, że nie sposób jest podać tutaj precyzyjnych kwot. Najlepiej pytać danych przewoźników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *