Transport paletowy – na czym należy się skupić?

Comment

Poradnik Usługi transportu
Transport paletowy – na czym należy się skupić?

Wydawać by się mogło, że transport paletowy jest najłatwiejszy spośród wszystkich dostępnych opcji transportowych, które mamy na rynku. Niemniej jednak warto jest zauważyć, że i tutaj należy skupić się na pewnych zasadach, których warto się trzymać, o ile zależy Ci na tym, aby wszystko przebiegało w sposób prawidłowy.

Odpowiednio dobierz palety

W żądnym wypadku nie warto jest podchodzić do wyboru palety lekkomyślnie, ponieważ to się zdecydowanie nie opłaca. Na rynku można wyróżnić kilka różnych rodzajów palet, które mogą zostać użyte do transportowania rozmaitych towarów. Przeważnie spotyka się standardowe europalety, które ważą w granicach 25 kilogramów. Zazwyczaj jest ona wykorzystywana do przewożenia towarów.

Niemniej jednak nie zawsze będzie ona właściwa i czasami może się nie sprawdzać. Szczególnie jeśli mówimy o transporcie lotniczym. Przy przewożeniu rzeczy w powietrzy wykorzystywane są specjalne palety, które wykonuje się z tektury falistej.

Dobre zabezpieczenie

To kolejny ważny punkt, o ile zależy Ci na tym, aby dany produkt nie uległ zniszczeniu podczas transportu. Najczęściej stosowana jest folia stretch oraz specjalne nadstawki paletowe, które doskonale się sprawdzają nawet na długich dystansach. Warto zapamiętać, że jeśli dobrze nie zabezpieczysz swojego ładunku, to wtedy żaden spedytor nie weźmie odpowiedzialności za powstałe w czasie transportu szkody. Warto mieć to na uwadze i starannie podchodzić do tego typu kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *